Modlitwa Do Św Rity o Zdrowie

Modlitwa Do Św Rity o Zdrowie

Modlitwa do Św Rity o Zdrowie

Święta Rita z Cascii jest wzorem wiary, dobroci i cierpliwości: jej liczne cnoty pomogły jej przejść przez niezwykle trudne chwile w jej życiu, takie jak choroba, utrata dzieci… Dobrze wie o cierpieniu ciała i umysłu oraz o tym, jak ważne jest zwrócenie się do Chrystusa, aby stawić czoła tym wyzwaniom. Od ponad 600 lat ze św. Ritą wiąże się wiele cudów uzdrowienia, a katolicy modlą się do niej w różnych intencjach.

Niezależnie od tego, czy modlisz się za siebie, czy za bliską osobę, modlitwa może być bardzo pomocna w stawianiu czoła chorobie i cierpieniu: w trudnych chwilach wszyscy potrzebujemy czuć się kochani i wspierani przez Pana.

Modlitwa Do Św Rity o Zdrowie
fot. Wikipedia

Modlitwa do Św Rity o Zdrowie

Święta Rito, Ty nieustannie wstawiasz się za nami u Boga. Proszę Ciebie o łaskę zdrowie dla mnie i wszystkich moich bliskich. Uproś nam, abyśmy tu na ziemi wypełniali wolę Pana Boga, a po życiu doczesnym osiągnęli szczęście wieczne w Niebie. Amen.

Modlitwa do Św Rity o Zdrowie – wersja dłuższa

Droga Rito, wzorowa Żono i Wdowo,

Sama cierpiałaś w długiej chorobie
Okazując cierpliwość z miłości do Boga.
Naucz nas modlić się tak jak Ty.
Wielu wzywa cię o pomoc,
Pełni ufności w Twoje wstawiennictwo.
Zechciej przyjść nam z pomocą
Dla złagodzenia ran i uleczenia chorób.
Dla Boga wszystko jest możliwe;
Niech to uzdrowienie przyniesie chwałę Panu.
Amen.

Modlitwa Do Św Rity o Zdrowie
fot. NN / Wikipedia

Modlitwa do Św Rity o Zdrowie – wersja wideo

Zachęcam Was także do zapoznania się z innymi dostępnymi na portalu YouTube modlitwami do św Rity o zdrowie

YouTube player

Modlitwa do Św Rity o Zdrowie – akty strzeliste

Zachęcam Was drodzy czytelnicy, abyście zanosili swoje modlitwy do Boga za wstawiennictwem św. Rity także podczas spełniania codziennych obowiązków i zadań. Za pomocą krótkich aktów strzelistych możemy natychmiast zanieść nasze myśli do Boga. Przykładowe akty strzeliste, jakie możemy wykorzystać podczas dnia:

Święta Rito, módl się za nami!
Święta Rito, wstawiaj się za nami!

Modlitwa Do Św Rity o Zdrowie
fot. CarlosVdeHabsburgo / Wikipedia

Dziękujemy Wam za zapoznanie się z modlitwą do św Rity o zdrowie! Zapraszamy Was także do zapoznania się z innymi modlitwami dostępnymi na naszej stronie! Mamy nadzieję, że inne modlitwy też przypadną Wam do gustu.

Niech Wam i Waszym bliskim święta Rita wyprosi wszelkie potrzebne łaski u Boga, abyście tu na ziemi wypełniali Jego świętą wolę, a po życiu doczesnym osiągnęli życie wieczne!

PAX!

Podobne wpisy