Modlitwa do św Rity od spraw trudnych i niemożliwych 3

Modlitwa do św Rity od spraw trudnych i niemożliwych

Modlitwa do św Rity od spraw trudnych i niemożliwych

Święta Rita z Cascii była włoską zakonnicą. Jej życie było pełne cudów i niezwykłych wydarzeń, które zapisały ją w historii jako świętą o niespotykanej pokorze, modlitewnym życiu i zaufaniu do Bożej Opatrzności.

Dziś Święta Rita z Cascii jest czczona na całym świecie jako patronka spraw trudnych, beznadziejnych i niemożliwych. Jej życie i oddanie Bogu stanowią inspirację dla wielu, aby szukać siły w modlitwie i zaufaniu Bożej Opatrzności w każdym wymiarze życia.

Modlitwa do św Rity od spraw trudnych i niemożliwych

Proszę Cię, Święta Rita, abyś wstawiła się za nami u Boga, abyśmy otrzymali potrzebną mądrość i wytrwałość w radzeniu sobie z naszymi problemami i zmartwieniami. Wiedząc, że Ty jesteś patronką spraw trudnych i beznadziejnych, ufamy, że Twoje wstawiennictwo u Boga wyprosi nam upragnione łaski. Amen.

Modlitwa o pomoc do św Rity od spraw trudnych i niemożliwych

Prosimy Cię, abyś przyniosła ulgę naszym sercom i duszom, abyś pomogła nam znaleźć rozwiązania dla naszych największych wyzwań. O Święta Rita, módl się za nami, abyśmy byli wytrwali w wierze, odwadze i nadziei, niezależnie od trudności, które nas spotykają. Amen.

Modlitwa o wsparcie do św Rity od spraw trudnych i niemożliwych

O Święta Rita, orędowniczko w sprawach trudnych i niemożliwych, zwracamy się do Ciebie z ufnością i pokorą, prosząc Cię o Twoje wsparcie i wstawiennictwo. Uproś nam u Boga siłę i nadzieję, abyśmy mogli pokonać wszelkie przeciwności, które nas spotykają. Amen.

Oprócz odmawiania powyższego tekstu „Modlitwa do św Rity od spraw trudnych i niemożliwych” zachęcam Was drodzy czytelnicy do zapoznania się z aktami strzelistymi.

Modlitwa do św Rity od spraw trudnych i niemożliwych 1

Akt strzelisty jest to akt komunikacji z Bogiem, wyrażeniem wiary, adoracji, proszenia o łaski lub dziękczynienia. Akt ten może być skierowany do Boga w różnych formach i intencjach.

Do grona takich najpopularniejszych aktów zaliczamy między innymi:

Jezu, ufam Tobie!

Święta Maryjo, módl się za nami!

Święta Rito, módl się za nami!

Panie Jezu Chryste, Synu Dawida, ulituj się nade mną! (jest to tzw. modlitwa Jezusowa)

Modlitwa Jezusowa to prosta i powtarzalna modlitwa składająca się z krótkiego zdania np.: „Panie Jezu Chryste, Synu Dawida, ulituj się nade mną!”. Jest to krótka forma modlitwy, którą można powtarzać w sposób medytacyjny lub w czasie modlitwy osobistej.

Modlitwa Jezusowa ma głębokie korzenie w tradycji chrześcijańskiej i została przekazana jako jedna z technik modlitwy kontemplacyjnej. Celem tej modlitwy jest skupienie uwagi na osobie Jezusa Chrystusa.

Wielu świętych i duchowych mistrzów zachęcało do praktykowania Modlitwy Jezusowej, uważając ją za skuteczną drogę do zbliżenia się do Boga i osiągnięcia jedności z Jezusem Chrystusem.

Modlitwa do św Rity od spraw trudnych i niemożliwych 2

Zapraszam Was także drodzy czytelnicy do zapoznania się z innymi modlitwami i artykułami dostępnymi na naszej stronie – apostolate.pl! Dziękujemy Wam bardzo za odwiedzenie naszej witryny!

Niech Was i Waszych wszystkich bliskich Bóg błogosławi, udzieli Wam wszelkich potrzebnych łask i doprowadzi Was do życia wiecznego w Niebie!

PAX!

Modlitwa do św Rity od spraw trudnych i niemożliwych – wersja video

YouTube player

Podobne wpisy