powołanie

Modlitwa o powołanie

Modlitwa o powołanie

Każdy człowiek, który przyjął chrzest w kościele katolickim został ustanowiony kapłanem królewskim, dzięki czemu mamy nadzieję na życie wieczne. I właśnie osiągnięcie wieczności jest prawdziwym powołaniem każdego człowieka. Warto także dodać, że prawie każdy człowiek został powołany do małżeństwa (chyba, że ma jakieś problemy np. natury psychologicznej, które sprawiają, że jest niezdolny do zbudowania prawidłowego małżeństwa). Jednak należy pamiętać, że Pan Bóg tak bardzo umiłował ludzi, że niektórym osobom udzielił łaski “innego powołania”. Niektórzy nasi bracia i siostry zostali powołani, aby pełnić funkcję służebną w kościele

modlitwa o powołanie

Rola powołania w życiu człowieka

Dzięki temu, że niektóre osoby odczuwają pragnienie służenia drugiemu człowiekowi możemy cieszyć się obecnością prezbiterów, zakonników, zakonnic czy misjonarzy. Warto także wiedzieć, że osoby przyjmujące święcenia prezbiteratu zostają także kapłanami służebnymi (oczywiście dalej są też kapłanami królewskimi).

Powołanie jest niesamowicie ważnym tematem w życiu każdego chrześcijanina (ale także człowieka). Dlatego modlitwa o powołanie gra tak istotną rolę w naszym życiu. Każdy z nas powinien modlić się o rozeznania naszego powołania, ale także modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne (w kościele podczas roku przeżywamy nawet Tydzień Modlitw o Powołania, podczas którego wierni szczególnie proszą o powołania do służby).

Modlitwa o rozeznania powołania

Panie Jezu Chryste, ześlij na Nas dary Ducha Świętego, abyśmy mogli rozeznać do jakiej drogi Nas zapraszasz. Prosimy Cię, abyś wskazał nam w jaki sposób mamy okazywać miłość Tobie i drugiemu człowiekowi. Udziel Nam także daru odwagi i Męstwa, abyśmy nie lękali się, aby całe życie kroczyć Twoimi drogami. Amen.

Zachęcamy Was, abyście starali się usłyszeć głos Pana poprzez lekturę Słowa Bożego. Czytaj Pismo Święte i odkryj jak bardzo Pan Bóg Ciebie kocha!

powołania kapłańskie

Modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

Panie, Ty Nas tak bardzo kochasz, że nie oszczędziłeś nawet swojego Syna. Prosimy Cię Boże, aby nigdy na świecie nie zabrakło osób, które byłyby gotowe, aby służyć drugiemu człowiekowi z miłością. Amen.

Dodatkowo zachęcamy także wszystkich wierzących, aby modlili się także o osoby, które już podjęły decyzję, aby służyć Bogu i bliźniemu. W naszych modlitwach prośmy o wytrwanie, ale także wszystkie potrzebne dla nich łaski.

Modlitwa za kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane, ale za wszystkich, którzy poświęcają swoje życie na służbę Bożą

Panie, Ty powołałeś tak wiele osób, które odważnie odpowiedziały na Twoje wezwanie. Spraw, aby wszyscy, którzy zdecydowali się kroczyć za Tobą kierowali się zawsze miłością do Ciebie i drugiego człowieka. Prosimy Cię, abyś Błogosławił im, abyś udzielił im wszystkich potrzebnych łask, dzięki którym będą prawdziwymi Pasterzami dla Ludu Bożego.

Pamiętajcie, aby często odmawiać Modlitwa o Powołanie!

Zachęcamy Was także, abyście starali się każdego dnia dziękować Stwórcy za powołanie, którym zostaliście obdarowani!

Błogosławimy Wam i życzymy Wam, aby dzisiejszy dzień był dla Was dobry, abyście w dniu dzisiejszym przybliżyli się do Naszego Ojca Niebieskiego!

PAX!

YouTube player

Podobne wpisy