Modlitwa za alkoholika w rodzinie

Modlitwa za alkoholika w rodzinie

Modlitwa za alkoholika w rodzinie

Alkoholizm jest poważnym problemem, zarówno dla osoby uzależnionej, jak i dla jej bliskich. Wspomaganie alkoholika może być trudnym wyzwaniem, ale odpowiednie podejście, miłość i wsparcie mogą znacząco wpłynąć na szansę na wyzdrowienie.

Na szczęście w obecnym świecie jest dostępnych wiele pomocnych „programów”, które pomagają osobą uzależnionym wychodzić z nałogów. Jednym z najskuteczniejszym z takich programów jest „Program 12 kroków”. Jeśli ktoś z Waszych bliskich zmaga się z nałogami to zachęcamy Was do zapoznania się z tymże programem.

Oprócz szukania pomocy u specjalistów, my jako osoby wierzące możemy prosić Pana Boga o pomoc, aby udzielił nam wszelkich potrzebnych łask do pokonania uzależnień.

Modlitwa za alkoholika w rodzinie

Modlitwa za alkoholika w rodzinie

Prosimy Cię, Miłosierny Ojcze, abyś złamał więzy niewoli uzależnienia, wyleczył rany i odnowił umysł, ciało i duszę naszego bliskiego, który zmaga się z alkoholizmem. Otwórz jego serce na łaskę nawrócenia i pokuty, aby mógł odnaleźć drogę do zdrowia i prawdziwej wolności. Amen.

Modlitwa za alkoholika w rodzinie – o pomoc

Dobry Boże, daj nam siłę i nadzieję, abyśmy jako rodzina mogli wspólnie pokonać wyzwania, jakie stawia przed nami alkoholizm. Za wstawiennictwem Maryi, Matki Miłosierdzia i św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, błagamy Cię o Twoją pomoc. Amen.

Zachęcam Was do częstego odmawiania „Modlitwa za alkoholika w rodzinie”. Oprócz tego zachęcam Was drodzy bracia i siostry, abyście modlili się za swoich bliskich aktami strzelistymi. Akty strzeliste sprawdzą się podczas wykonywania codziennych obowiązków (możemy je odmawiać sprzątając, gotując, piorąc itp…). Do takich popularnych aktów strzelistych zaliczamy:

Jezu, ufam Tobie!

Panie Jezu Chryste, Synu Dawida, ulituj się nade mną!

Święta Maryjo, módl się za nami!

Święty Józefie, módl się za nami!

Modlitwa za alkoholika w rodzinie

Życzę Wam, abyście nigdy nie utracili nadziei, że Pan Bóg nas wszystkich kocha i pragnie dla nas możliwie największego dobra (nawet jeśli modlicie się już od dłuższego czasu, a dalej nie widzicie efektów Waszej modlitwy).

Dziękujemy Wam bardzo za odwiedzenie naszej strony. Mamy nadzieję, że modlitwy, które znajdują się na naszej stronie przypadły Wam do gustu. Zachęcamy Was także do zapoznania się z innymi treściami dostępnymi na naszej witrynie – apostolate.pl!

Niech dobry Bóg Was i Waszych bliskich błogosławi, uwolni Was od wszelkich nałogów i doprowadzi Was do szczęścia wiecznego w Niebie!

PAX!

Modlitwa za alkoholika w rodzinie – wersja video

YouTube player

Podobne wpisy