Piękna Modlitwa o uzdrowienie kogoś 1

Piękna Modlitwa o uzdrowienie kogoś

Piękna modlitwa o uzdrowienie kogoś

Prawie każdy z nas ma w swoim najbliższym otoczeniu jakąś osobę chorą. Mogą być to osoby, które zmagają się z problemami fizycznymi, duchowymi, psychicznymi czy jakimiś nałogami. Taka trudna sytuacja tych osób sprawia, że bardzo cierpimy patrząc co się tym osobą przytrafiło. Niekiedy człowiek bardziej cierpi patrząc jak cierpią bliscy, aniżeli wtedy, kiedy sam by musiał z danym problemem się borykać.

Pan Bóg nie stworzył choroby ani śmierci i nie chce, aby ktokolwiek z ludzi chorował. Bóg jest Miłością, dlatego mamy modlić się do Boga prosząc o zdrowie dla naszych bliskich (nie tylko dla naszych bliskich, ale także dla wszystkich ludzi żyjących na całym świecie). Niezwykle ważne jest, aby w modlitwie być wytrwałym i cierpliwym. Samo Słowo Boże mówi nam, abyśmy nie ustawali w modlitwie:

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 8 Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą (Mt 7, 7-8)

Piękna Modlitwa o uzdrowienie kogoś 3

Jeśli już wiele czasu modlimy się za daną osobę, a efektów naszej modlitwy nie widzimy to nie wątpmy w miłość Pana Boga. Jeśli Pan nie udziela nam danej łaski to mówi to nam, że Bóg przygotował dla nas coś większego. Czasami wydaje nam się, że zdrowie dla tego człowieka to coś najważniejszego (jak często podczas składania sobie życzeń życzymy bliskich najpierw zdrowia, a dopiero potem innych łask), natomiast w rzeczywistości okazuje się, że ten człowiek potrzebuje czegoś kompletnie odmiennego. My ludzie nie widzimy wszystkiego. Dopiero po śmierci dowiemy się jak było naprawdę. W takiej sytuacji mamy uszanować Bożą tajemnicę i wierzyć, że Bóg wie co robi.

Za patrona osób chorych w kościele katolickim uważa się św. Rocha, św. Peregryna oraz św. Józefa. Swoje modlitwy możemy zanosić do Boga także za wstawiennictwem tych świętych.

Piękna Modlitwa o uzdrowienie kogoś 2

Piękna modlitwa o uzdrowienie kogoś

Miłosierny Boże, Przez Twą nieskończoną miłość, proszę Ciebie o łaskę uzdrowienia dla (wymienić imię). Ty widzisz jego/jej codzienne trudności, z którymi się zmaga. Pragnę prosić Ciebie, abyś uwolnił go/ją od tego, jeśli taka jest Twoja wola. Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

Zachęcamy Was do odmawiania powyższego tekstu piękną modlitwa o uzdrowienie kogoś regularnie. Oprócz odmawiania tej modlitwy zachęcam Was, abyście starali się pamiętać o Bogu także podczas wykonywania zwykłych codziennych czynności. Swoją pamięć o Bogu w ciągu dnia możemy „uwidocznić” starając się jak najczęściej odmawiając akty strzeliste:

Jezu, Ufam Tobie!

Przyjdź Duchu Święty!

Św. Józefie, módl się za nami!

Piękna Modlitwa o uzdrowienie kogoś
Piękna Modlitwa o uzdrowienie kogoś

Dziękuję Wam za odwiedzenie witryny – apostolate.pl! Mam nadzieję, że Pan Bóg wysłucha Waszych modlitw (jeśli są zgodne z Jego świętą wolą).

Niech Was i Waszych bliskich Bóg błogosławi, udzieli Wam wszelkich potrzebnych łask i doprowadzi Was do życia wiecznego w Niebie.

PAX!

Inna piękna modlitwa o uzdrowienie kogoś

YouTube player

Podobne wpisy