Wenanty Katarzyniec Modlitwa o pomoc finansowa 2

Wenanty Katarzyniec Modlitwa o pomoc finansowa

Wenanty Katarzyniec Modlitwa o pomoc finansowa

Ostatnimi czasy wielką popularność w kręgu katolików zdobywa pewien franciszkański zakonnik, który żył na przełomie XIX i XX wieku. Jest nim Wenanty Katarzyniec. Wierni proszą Go o pomoc, kiedy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Akurat przyzywa się Jego, ponieważ znanych jest wiele historii mówiących, że to właśnie za Jego wstawiennictwem Bóg takich łask udzielił proszących.

Pochlebne słowa o Wenantym wypowiedział sam święty Maksymilian Maria Kolbe. Scharakteryzował Go w następujący sposób:

Nie zapomnę nigdy skromności jaka tchnęła z jego postaci. W świeckim ubraniu, w wieku około 20 lat, trochę nieśmiały, w ruchach poważny, ale bez wymuszenia, w mowie raczej skąpy, ale roztropnie; spokój, uprzyjemniający obcowanie z nim, wskazywał, że jest on panem całkowitym siebie.

Wenanty Katarzyniec Modlitwa o pomoc finansowa

Wenanty Katarzyniec Modlitwa o pomoc finansowa

Wszechmogący Boże, Ty obdarowałeś Twojego sługę Wenantego szczególną łaską wypełniania rad ewangelicznych w swoim życiu. Za jego wstawiennictwem proszę Cię o pomoc w kwestiach finansowych, aby rozwiązały się one zgodnie z Twoją wolą. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Oprócz odmawiania powyższego tekstu „Wenanty Katarzyniec Modlitwa o pomoc finansowa” zachęcam Was drodzy Bracia i Siostry do zanoszenia swoich modlitw za pomocą tzw. aktów strzelistych. Możemy posłużyć się np. poniższymi aktami:

Jezu, Ufam Tobie!

Przyjdź Duchu Święty

Panie Jezu Chryste, Synu Dawida, ulituj się nade mną! (jest to tzw. modlitwa Jezusowa)

Odmawianie powyższych aktów podczas codziennych obowiązków sprawi, że nasza pamięć coraz częściej będzie kierowała się do Boga, a tym samym będzie polepszała się nasza relacja z Nim. Zachęcam Was drodzy czytelnicy, aby każdego dnia spróbować choć kilka razy „zanieść” swoje myśli do Stwórcy.

Wenanty Katarzyniec Modlitwa o pomoc finansowa 1

Dziękuję Wam bardzo za odwiedzenie tej strony. Zapraszam Was także do zapoznania się z innymi artykułami i modlitwami dostępnymi na tej witrynie!

Niech Was i Waszych bliskich Bóg błogosławi, udzieli Wam wszelkich łask o jakie prosicie (jeśli są zgodne z Jego wolą) i doprowadzi Was do życia wiecznego w Niebie!

PAX

Wenanty Katarzyniec Modlitwa o pomoc finansowa – litania

YouTube player

Podobne wpisy