Najskuteczniejsza modlitwa do Boga

Najskuteczniejsza modlitwa do Boga

Najskuteczniejsza modlitwa do Boga

Wiele osób wierzących zastanawia się jaka jest najskuteczniejsza modlitwa. W internecie, bądź modlitewnikach jest dostępnych wiele różnorodnych modlitw (np. za wstawiennictwem różnych świętych) i czasami nie wiadomo za pomocą jakiej modlitwy najlepiej się pomodlić.

Jeśli znajdujemy się w takiej sytuacji to najlepiej będzie jeśli poszukamy odpowiedzi na te nurtujące pytanie w samym Piśmie Świętym. Z lektury Ewangelii możemy dowiedzieć się w jaki sposób modlił się Pan Jezus (Pan Jezus jest naszym mistrzem, którego mamy naśladować, dlatego powinniśmy starać się modlić tak jak On się modlił).

Jezus Chrystus podczas modlitwy modlił się Słowami modlitwy Ojcze Nasz, ale także Słowami, które wchodzą w skład Księgi Psalmów (pamiętamy np. jakie Słowa wypowiedział Pan Jezus wisząc na krzyżu, chwilę przed Swoją śmiercią: „Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?” i właśnie te Słowa pochodzą z Psalmu 22.

Najskuteczniejsza modlitwa do Boga 2

Szczególnie zachęciłbym Was drodzy bracia i siostry do częstego modlenia się psalmami (np. brewiarzem), bądź Słowami modlitwy Ojcze Nasz, ponieważ to właśnie w niej znajdują się wszystkie najgłębsze pragnienia naszego serca.

Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen.

Najskuteczniejsza modlitwa do Boga

Ukochany Jezu, przez Ciebie zanosimy nasze modlitwy do Boga. Udziel nam daru mądrości, wiary, nadziei i miłości, abyśmy każdego dnia wypełniali Twoją świętą wolę i po ziemskiej pielgrzymce zostali doprowadzeni do życia wiecznego w Niebie. Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

Oprócz odmawiania modlitwy Ojcze Nasz i powyższego tekstu „najskuteczniejsza modlitwa do Boga” zachęcam Was także, abyście starali się pamiętać o Stwórcy podczas codziennych obowiązków. Podczas zwykłych czynności możemy odmawiać tzw. akty strzeliste, czyli krótkie modlitwy, które kierują nasze myśli do Boga. Do popularnych aktów strzelistych zaliczamy:

Jezu, Ufam Tobie!

Panie Jezu Chryste, Synu Dawida, ulituj się nade mną!

Przyjdź Duchu Święty!

Najskuteczniejsza modlitwa do Boga

Dziękuję Wam bardzo za odwiedzenie strony – APOSTOLATE.PL! Zachęcam Was także do zapoznania się z innymi artykułami i modlitwami zamieszczonymi na naszej witrynie internetowej.

Niech Was i Waszych bliskich Bóg błogosławi, udzieli Wam wszelkich potrzebnych łask i doprowadzi Was do szczęścia wiecznego w Niebie!

PAX!

Najskuteczniejsza modlitwa do Boga – Ojcze Nasz w wersji video

YouTube player

Podobne wpisy