Modlitwa do Boga o pomoc w życiu 1

Modlitwa do Boga o pomoc w życiu

Modlitwa do Boga o pomoc w życiu

Każdy człowiek ma w swoim życiu jakieś problemy. Niektóre z tych problemów są stosunkowo niewielkie i możemy własnymi siłami się z nimi uporać. Niektóre jednak są na tyle poważne, że aby je rozwiązać potrzebujemy pomocy drugiej osoby. Pomocy najczęściej szukamy u najbliższych nam osób (u żony, męża, mamy, taty, rodzeństwa, specjalistów, czy przyjaciół). Jednak my jako osoby wierzące mamy dodatkowo jeszcze najlepszego „specjalistę”, do którego możemy się zgłosić. Jest nim sam Bóg.

Bardzo dobrze jest jeśli odmawiamy tekst „Modlitwa do Boga o pomoc w życiu”, ponieważ świadczy to o tym, że wierzymy, że Pan Bóg nas kocha (modlitwa jest naszym aktem wiary w miłość Boga do człowieka).

Jeśli prosimy Boga o pomoc od długiego czasu, a nie widzimy efektów naszej modlitwy to nie wątpmy w to, że Pan Bóg nas kocha. Jeśli  Pan Bóg nie wysłuchuje naszej modlitwy oznacza to, że Pan Bóg ma dla nas jakiś większy i wspanialszy plan. W takich trudnych chwilach zostaje nam tylko pokorne zaufanie w Bożą Opatrzność.

Modlitwa do Boga o pomoc w życiu

Modlitwa do Boga o pomoc w życiu

Wszechmogący, miłosierny Boże, proszę Cię o pomoc w moim i moich bliskich życiu. Udzielaj nam wszelkich potrzebnych łask, aby w naszym życiu wypełniła się Twoją święta wola i doprowadź nas do szczęścia wiecznego w Niebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Oprócz codziennego odmawiania powyższej „Modlitwa do Boga o pomoc w życiu” zachęcam Was także drodzy Bracia i Siostry, abyście starali się pamiętać o Bogu podczas wykonywania codziennych zadań i obowiązków. Możemy nasze modlitwy zanosić do Boga podczas nauki, pracy, czy nawet odpoczynku. W takich momentach sprawdzą się tzw. akty strzeliste, czyli krótkie modlitwy, które mają pomóc nam kierować nasze myśli do Boga. Do najpopularniejszych aktów strzelistych zaliczamy:

Jezu, ufam Tobie!

Przyjdź Duchu Święty!

Panie Jezu Chryste, Synu Dawida, ulituj się nade mną grzesznikiem! (jest to tzw. modlitwa Jezusowa)

Warto dodać, że wielu świętych modliło się za pomocą aktów strzelistych. Jednym z nich jest na przykład św. Jan XXIII (możemy się o tym dowiedzieć z tekstów pochodzących z jego dzienniczka duchowego „Dziennik duszy”).

Nie zapominajmy także każdego dnia dziękować Bogu za wszystko co od Niego otrzymaliśmy!

Modlitwa do Boga o pomoc w życiu

Dziękujemy Wam za odwiedzenie naszej strony i zapoznanie się z powyższym artykułem. Mamy nadzieję, że Pan Bóg wysłucha Waszej modlitwy (jeśli jest ona zgodna z Jego wolą). Zapraszamy Was także do zapoznania się z innymi artykułami/modlitwami dostępnymi na naszej witrynie internetowej – APOSTOLATE.PL!

Niech Was i Waszych bliskich dobry Bóg błogosławi, udzieli Wam wszelkich potrzebnych łask i doprowadzi Was do życia wiecznego w Niebie!

PAX!

Byłbym Wam niezmiernie wdzięczny, gdybyście wspomnieli o mnie w Waszej modlitwie do Boga! Z góry Bóg zapłać!

Modlitwa do Boga o pomoc w życiu – wersja video

YouTube player

Podobne wpisy