Modlitwa do św. Antoniego od spraw beznadziejnych

Modlitwa do św. Antoniego od spraw beznadziejnych

Modlitwa do św. Antoniego od spraw beznadziejnych – W naszym życiu czasami zdarzy nam się sytuacja, podczas której niestety zgubimy dany przedmiot, na którym obecnie nam zależy (możemy np. zgubić jakieś istotne dokumenty). Jednak na szczęście mamy orędownika w Niebie, który prawdopodobnie sprawi, że uda nam się odnaleźć zagubiony przedmiot. Tym niesamowitym patronem jest bez wątpienia Św. Antoni.

Św. Antoni – krótki życiorys:

Święty Antoni z Padwy jest uważany za doktora kościoła. Był franciszkaninem, który zasłynął dzięki swojej pracy duszpasterskiej i kaznodziejskiej (wiele jego kazań stało się sławnych). Za życia także wiele czasu służył jako wykładowca na wielu uniwersytetach. Obecnie jest uznawany jako patron między innymi zakonników, małżeństw, narzeczonych, ubogich, położnic ale także patronem osób i rzeczy zagubionych.

Podobnie jak w modlitwach za wstawiennictwem innych świętych zachęcamy do samodzielnego utworzenia modlitwy. Dzięki własno utworzonemu aktowi modlitewnym będziemy mogli dokładniej przedstawić Św. Antoniemu Padewskiemu naszą intencję.

modlitwa do św antoniego od spraw beznadziejnych

Modlitwa do św. Antoniego od spraw beznadziejnych:

 Drogi Święty Antoni Padewski, Nasz Pan Bóg ustanowił Cię patronem osób i rzeczy zagubionych. Z pokorą i ufnością pragniemy Cię prosić o pomoc w odnalezieniu rzeczy zgubionej, której bez powodzenia szukam. Wyjednaj mi łaskę, abym mógł doznać Twojej pomocy. Polecam Ci ten zaginiony przedmiot i jeśli jest to zgodnę z wolą Bożą, to spraw, abym odzyskać utraconą rzecz. Amen.

Kilka dobrych porad życiowych:

W internecie możemy także znaleźć nowennę i litanię do tego niezwykłego Świętego.

Zachęcamy Was szczególnie, abyście codziennie starali się dziękować Panu Bogu za to co Was spotyka na drodze życiowej (np. dziękować nawet za to, że zgubiliśmy przedmiot). Nie zapominajmy także o podziękowaniu osobom świętym, za których wstawiennictwem się modlimy.

“Niech Pan Was Błogosławi i niech Was strzeże; niech Wam ukaże oblicze swoje i zmiłuje się nad Wami. Niech zwróci oblicze swoje ku Wam i niech obdarzy Was pokojem. Pan niech Was błogosławi drodzy bracia i siostry.” (z “Pism św. Franciszka z Asyżu”).

PAX!

Modlitwa do św. Antoniego od spraw beznadziejnych – historia świętego

YouTube player

Zachęcamy także do zapoznania się z innymi artykułami dostępnymi na naszej witrynie internetowej.

Podobne wpisy